Ważne informacje na temat fotelików samochodowych

romer trifix

Decydując się na zakup fotelika samochodowego należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, dzięki którym wybór może okazać najtrafniejszym wyborem. Jednak, żeby znaleźć się na tym etapie, należy temu przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, by zapoznać się  z bogatą ofertą rynkową. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików samochodowych, różniących się pod względem sposobu montowania, zabezpieczeń oraz przyjmowaną masą wagową i wzrostem dziecka. Fotelik samochodowy należy dopasować tak, by dziecko mieściło się w przedziale wagowym danego fotelika oraz by odpowiadało wzrostowi dziecka. Ważne są także podstawowe i dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym podróż samochodem będzie nie tylko przyjemna, ale co najważniejsze bardzo bezpieczna.

Przykładem fotelika, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa jest fotelik Romer Trifix. Posiada on podstawowe i dodatkowe zabezpieczenia, sprzyjając komfortowi jazdy oraz jej bezpieczeństwu. Fotelik Romer Trifix jest głęboki i solidnie zbudowany, boczne ściany fotelika na wysokości głowy są wzmocnione systemem SICT inside, który wraz z systemem Pivot Link Britax Romer oraz technologia SI-PAD, zapewniają maksymalne zabezpieczenie oraz amortyzację podczas wypadku drogowego. Udogodnienia te chronią dziecko w wypadku kolizji bocznej i czołowej. Fotelik Romer Trifix wyposażony jest oczywiście w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz posiada funkcję regulacji siedziska. Materiał wierzchni fotelika nadaje się do czyszczenia, mniejsze elementy częściowo można ściągać

Przy wyborze fotelika samochodowego należy zwrócić uwagę czy fotelik spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz czy posiada certyfikat, dzięki któremu fotelik może zostać dopuszczony do sprzedaży. Ważne jest również to czy fotelik sprawdził się podczas testów w ustawianych kolizjach drogowych oraz czy nie jest używany, ponieważ istnieje ryzyko kupna fotelika powypadkowego, a ten już nie nadaje się do dalszego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *