Prezenty dla najmłodszych

Prezenty dla najmłodszych

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Okazji do obdarowywania malucha jest wiele – gwiazdka, mikołajki, urodziny. Nie każdy ma jednak pomysł co kupić kilkulatkowi. Co warto kupić małemu dziecku?

W przypadku dzieci siedzących sprawdzą się na pewno zabawki, które stymulują rozwój motoryczny. Różnego rodzaju pchacze i jeździki jednocześnie bawią i wspomagają naukę chodzenia. Podobnie jest z zabawkami do ciągnięcia. Warto wiedzieć, iż nowoczesne jeździki mogą mieć różna formę – samochodów, helikopterów, a nawet zwierząt. Dobrym pomysłem jest także huśtawka, która może zwisać z sufitu. Zimą doskonałym pomysłem są sanki, oczywiście z oparciem i śpiworkiem. Modele przeznaczone dla najmłodszych dzieci wyposażone są w pasy do zapięcia oraz stabilny uchwyt.

Wszystkie dzieci uwielbiają klocki. Dla maluchów najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z drewna. Dzięki nim dzieci uczą się m.in. kształtów i kolorów. Ciekawą opcją są też różnego rodzaju gry np. kręgle, przesuwanki-układanki oraz puzzle.

Coraz większą popularnością cieszą się interaktywne maskotki. Uczą one dzieci kolorów, alfabetu, piosenek i to nie tylko w języku polskim. Niektóre z nich są pomocne w nauczeniu malucha jak dbać o zwierzątka domowe. Sprawdzi się także z całą pewnością stolik edukacyjny. Pozwala ona na rozwijającą i ciekawą zabawę. Dobrym pomysłem jest też zakup tablicy kredowej. Na niej maluch może rysować. Dla nieco starszych dzieci prezentem mogą być także książki np. baśnie, które pozostaną miłą pamiątką na długie lata. Można też sięgnąć po książki interaktywne.

Maluchy w wieku do 3 lat chłoną bardzo dużą ilość wiedzy. Dziecko poznaje nowości oraz wyrabia pierwsze pasje. Aby rozbudzić w nim zainteresowanie muzyką można podarować mu kolorowy keyboard dla dzieci lub klasyczny bębenek. Co więcej zabawki wcale nie muszą kosztować fortuny. Świetnym gadżetem są również np. akcesoria do kąpieli np. kaczuszki czy pieski, które pływają po powierzchni wody. Przy każdej okazji sprawdzi się także tradycyjny miś lub lalka.

 

 

 

 

 

3 komentarze


  1. Słodycze, słodycze i jeszcze razy słodycze! 😀

    Odpowiedz

  2. Kiedyś dla dziewczynki to się kupowało lalkę, a dla chłopczyka żołnierzyki 😉

    Odpowiedz

  3. Maluchom, które uczą się dopiero liter, cyfr, polecam coś takiego jak zabawkowy laptop, dzięki niemu moje dziecko zaczęło poznawać litery i cyfry samo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *